poradniki dla pacjentek z rakiem jajnika

Na stronie Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, znajdziemy dwa cenne poradniki dla pacjentek, do których warto zajrzeć – a nawet zaglądać wielokrotnie, w trakcie leczenia.

Poradnik dla pacjentki z rakiem jajnika i jej rodziny (więcej o badaniach brca)”

Poradnik wydany dzięki współpracy  Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS, Stowarzyszenia na rzecz Walki z Rakiem Jajnika Niebieski Motyl, Polskich Amazonek Ruch Społeczny oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.

We wstępie opracowania przeczytamy:

“Jeśli chorujesz na raka jajnika to ta broszura jest dla Ciebie. Broszura, którą trzymasz w ręku, została stworzona po to, abyś podczas swojej walki z chorobą czuła się pewnie i bezpiecznie. Została napisana dla kobiet, które tak jak Ty zachorowały na raka jajnika. Broszura ma pomóc Ci dowiedzieć się więcej o chorobie, poznać możliwe formy jej leczenia i pomóc chronić Twoich bliskich przed nowotworami. Wierzymy, że dzięki temu poradnikowi uzbrojona w wiedzę nabierzesz siły do walki o siebie i swoją rodzinę./…/

Nasi eksperci: prof. dr hab. n. med. Paweł Blecharz oraz dr n. med. Tomasz Huzarski wraz z nami starali się odpowiedzieć na najbardziej prawdopodobne pytania i wątpliwości dotyczące raka jajnika – tak, by zdobyta wiedza była Twoją mocną zbroją w zwycięskiej walce z rakiem.”

 Sam poradnik znajdziemy w postaci PDF tu:  

http://ptgo.pl/wp-content/uploads/ZbafajBRCA-broszura.pdf

Drugi poradnik wydany we współpracy Fundacji Tam i z Powrotem oraz Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej

Licencja: National Cancer Institute of United States,

„Rak jajnika. Wszystko co powinieneś wiedzieć o tym zagadnieniu.”

„Rak narządów rodnych jest podstępny, ujawnia się późno, wymaga więc od nas stałej i wnikliwej obserwacji siebie. Ale co dokładnie obserwować? Jakie są pierwsze objawy? Co nas może uchronić przed chorobą, jaki tryb życia? I co robić, kiedy otrzyma się diagnozę? O tym właśnie jest ta publikacja. Uważam ją za bardzo cenną, bo umożliwia podejmowanie mądrych działań w oparciu o rzeczową wiedzę. Popieram całym sercem.”

 Orina Krajewska

Aktorka, córka Małgorzaty Braunek

poradnik do pobrania tu:

http://programedukacjionkologicznej.pl/poradnik/rak-jajnika/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.